تبلیغات
توصیه های حضرت مهدی عج الله تعالی فرجه
توصیه های حضرت مهدی عج الله تعالی فرجه

رهی خجسته زمانی که یار باز آید....


معرفت امام شناسی از دیدگاه امام رضا سلام الله علیه

السلام علیک یا نورالله فی ظلمات الارض

معرفت امام شناسی از دیدگاه امام رضا سلام الله علیه

الامام کالشمس الطالعة المجللة بنورها للعالم. و هی فی الافق بحیث لا تنالها الایدی و الابصار. الامام الماء العذب علی الظماء.

امام چونان خورشید نورافشانی است که با نور خود روشنگر جهان است. در جایگاهی قرار دارد که دستها و چشمها بدان نایل نمی شود. امام آب گوارایی است از پس تشنگی و عطش.

والدال علی الهدی و المنجی من الرَدی. الامام الانیس الرفیق والوالد الشفیق و الاخ الشقیق. والاُمُ البرة بالوَلد الصغیر، و مفرعُ العباد فی الداهیة الناد.

امام، رهنمای بشریت به سوی هدایت و نجات دهنده ی آنان از پستی و فرومایگی است. امام برای انسانها، همدمی رفیق و پدری مهربان و برادری همانند است. امام به امت خویش مهر می ورزد، همانند مادری که به فرزند خردسال خوذ مهربان و نیکوکار است و امام پناهگاه بندگان خدا در مصیبتها و دشواریهای عظیم است.

الامام  امین الله فی خلقه و حجتة علی عباده، و خلیفة فی بلاده، و الداعی الی الله، و الذّابُّ عن حُرم الله، الامام المطهر من الذنوب و المُبَراُ عن العیوب.

امام، امین الهی در میان خلق و حجت خداوند بر بندگان او و خلیفه پروردگار در جامعه بشری است. امام مردم را به سوی خدا دعوت می کند و از حریم ارزشهای اللهی و ساحت قدس خداوندی، پاسداری می کند.امام از هر گناه، پاکیزه و از هر عیب و کاستی به دور است.

الامام واحد دهره،لا یدانیه احد و لا یعادله عالم و لا یوجد منه بدل،ولا له مثل و لا نظیر. للامام علامات:یکون اعلم الناس و احکم الناس و اتقس الناس و اشجع الناس و اعبد الناس و اسخی الناس.

امام یگانه عصر خویش است، به طوری که هیچکس در فضیلت به پای او نرسد و در دانش به شرافت و مرتبه او راه نیابد،همانندی برای او یافت نمی شود و مثل و نظیر ندارد. امام دارای نشانه هایی است: امام آگاه ترین، استوارترین، با تقواترین و بردبارترین مردم و از همه شجاع تر و عابدتر و با سخاوت تر است.

                          (کافی جلد1_کمال الدین و امالی_شیخ صدوق(ره))


دوشنبه 9 آذر 1388 توسط عبدالحقیر | نظرات ()انسان منتظر، مهدی دوست و طالب ظهور حضرت مهدی علیه السلام پیش از آنکه مولایش بیاید، آیینه ی قلب خود را برای انعکاس صورت زیبای او صاف میکند و جلا و صیقل می دهد،تا وقتی دربرابر نور قامت فعل، اوصاف و اندیشه ی مهدی قرار گرفت،بتواند هر سه را منعکس کند و نشان دهد. چنین انتظاری، قلب را بی تاب معشوق و مطلوب می کند و به سوی یار می کشاند.
saehat_12@yahoo.com

گنجینه احادیث مهدی عج
توصیه و سفارش های مهدی عج
درد دل با مهدی عچ
نکات ناب

عبدالحقیر

بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
كل مطالب : عدد

RSS 2.0

Blog Skin
استفاده از مطالب این وبلاگ با ذکر صلوات بلامانع است